Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Murapol kupił działkę we Wrocławiu za 6,4 mln zł netto pod 280 mieszkań

0
Podziel się:
Murapol kupił działkę we Wrocławiu za 6,4 mln zł netto pod 280 mieszkań

Grupa Murapol zakupiła nieruchomość o powierzchni 1,24 ha, zlokalizowaną przy ul. Klasztornej we Wrocławiu za kwotę 6,4 mln zł netto. Na nabytym gruncie Murapol zrealizuje inwestycję, w ramach której w trzech pięciokondygnacyjnych budynkach powstanie 280 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11,3 tys. m2, podała spółka.

Harmonogram realizacji inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w lipcu br., a zakończenie w sierpniu 2018 roku. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Murapol Architects Drive, należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment wykonawczy holdingu Murapol, czytamy w komunikacie.

"Wrocław oferuje interesujący klimat do prowadzenia działalności deweloperskiej dlatego jest na stałe wpisany w naszą mapę inwestycji. Dynamiczny rozwój miasta sprzyja dużej chłonności rynku mieszkaniowego, co także przekłada się na wysoki poziom konkurencji wśród operujących w stolicy Dolnego Śląska firm deweloperskich. Murapol działa na tym rynku z sukcesem od kilku lat i liczymy, że przygotowywana inwestycja przy ul. Klasztornej będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem wśród Wrocławian jak nasze wcześniejsze realizowane tutaj projekty deweloperskie. Do dyspozycji klientów postawimy ciekawą architekturę inwestycji oraz szeroką ofertę mieszkań, tak aby każdy zainteresowany mógł znaleźć lokal odpowiadający jego potrzebom" - skomentował prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Obecna wrocławska oferta mieszkaniowa Grupy Murapol obejmuje ok. 760 lokali mieszkalnych w trzech inwestycjach: Murapol Apartamenty Słubicka, II etap osiedla Nowy Wrocław oraz dwa etapy projektu Nowa Toskania. W przygotowaniu, poza inwestycją przy ul. Klasztornej, deweloper ma ponad 450 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 20 tys. m2. Powstaną one w ramach III etapu inwestycji Nowy Wrocław oraz w projekcie zaplanowanym przy ul. Dożynkowej, przypomniano.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)