Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
01.08.2017 08:54

Murapol kupił nieruchomość za 5 mln zł w Katowicach pod ok. 185 mieszkań

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka zależna Murapolu - Murapol Projekt Spółka zawarła umowę dotyczącą zakupu działki o powierzchni ok. 0,9 ha p w Katowicach, podała spółka. Na terenie zostanie zrealizowany projekt nieruchomościowy na ok. 185 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 500 m2.

"Zarząd spółki pod firmą Murapol [...] informuje o zawarciu w dniu 31 lipca 2017 r. przez spółkę zależną od emitenta, tj. spółkę pod firmą Murapol Projekt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 9 spółka komandytowa z siedzibą w Bielsku-Białej, z Śląskim Towarzystwem Handlowym 'Kupiec' przyrzeczonej umowy sprzedaży nieruchomości, na podstawie której spółka zależna nabyła nieruchomość zlokalizowaną w Katowicach (Ligocie) przy ul. Nasypowej o powierzchni 0,9 ha za kwotę 5 000 000 zł netto" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja przewiduje również w podziemnych halach garażowych budynków zaoferujemy 116 miejsc postojowych.

Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na III kw. br., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom w pierwszym kwartale 2020 roku.

"Konsekwentnie umacniamy pozycję rynkową w Katowicach oraz całym województwie śląskim. Dostrzegamy potencjał tego regionu, który w połączeniu z naszą znajomością jego rynku mieszkaniowego, pozwala nam przygotowywać inwestycje odpowiadające na potrzeby lokalowe mieszkańców Śląska i Zagłębia. W regionie tym jesteśmy obecni w Katowicach, Tychach, Siewierzu i Bielsku-Białej. Pracujemy nad inwestycjami w Sosnowcu i Gliwicach, a w ostatnich dniach wygraliśmy przetarg na zakup nieruchomości w Mikołowie. Ponadto przyglądamy się kilku innym miastom Górnego Śląska. Naszym celem jest zdominowanie rynku mieszkaniowego tego regionu" - powiedział prezes Murapola Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz