Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Murapol kupuje działkę w Poznaniu. Chce zbudować 189 mieszkań

1
Podziel się:

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta do 31 marca 2017.

Michał Sapota, prezes Murapolu
Michał Sapota, prezes Murapolu (Murapol)

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę nabycia nieruchomości o powierzchni blisko 0,8 ha, zlokalizowanej przy ul. Karpia w Poznaniu za około 4,6 mln zł netto.

Deweloper zrealizuje na niej projekt, w ramach którego powstanie 189 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej około 9,9 tys. mkw.

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta do 31 marca 2017 roku, o ile zostaną spełnione warunki prawne - podaje spółka.

"Poznań, będąc jednym z największych miast w Polsce, stanowi ważny punkt w naszej strategii rozwoju, na stałe wpisany w mapę inwestycji Grupy Murapol. Dotychczas na poznańskim rynku zrealizowaliśmy trzy etapy projektu Murapol Nowe Winogrady przy ul. Hawelańskiej, oferując w każdym z nich blisko 250 lokali mieszkalnych. Nasz plan wzrostu zakłada zintensyfikowanie obecności w tym regionie Polski, a projekt przy ul. Karpia przybliża nas do tego celu" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

oprac. Łukasz Pałka

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ja BABA
8 lat temu
Gratulacje. Dobry początek nowego roku.