Notowania

budownictwo
10.08.2018 16:33

Murapol ma umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie za 40 mln zł netto

Murapol Projekt 32 - spółka zależna Murapolu - zawarł warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości w Warszawie przy ul. Posag 7 Panien o łącznej powierzchni 40 617 m2 za 40 mln zł netto, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Bezpośrednią przyczyną dla której emitent zdecydował się zawrzeć niniejszą transakcję jest optymalizacja przepływów finansowych, z uwagi na odległe terminy zabudowy nieruchomości" - czytamy w komunikacie.

Umowa przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zostanie zawarta nie później niż do dnia 26 września 2018 roku pod warunkiem nieskorzystania przez prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z prawa pierwokupu w odniesieniu do nieruchomości, podano także.

"Strony zastrzegły na swoją rzecz uprawnienie do odstąpienia od umowy w terminie do dnia 31 października 2018 roku pod warunkami określonymi w umowie. Ponadto, kupujący jest uprawniony do odstąpienia od umowy w terminie do dnia 25 września 2018 roku pod warunkami określonymi w umowie" - czytamy dalej.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz