Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Murapol sfinalizował zakup gruntu pod inwestycję w Gdańsku i rozpoczął sprzedaż

0
Podziel się:

Murapol sfinalizował zakup nieruchomości o powierzchni ok. 1,6 ha w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej, za kwotę ok. 6,3 mln zł netto. Wraz z nabyciem prawa własności do terenu grupa uruchomiła sprzedaż zaprojektowanej na nim inwestycji - Murapol Nowa Jabłoniowa. W ofercie projektu dostępne są 224 mieszkania, podał Murapol. Obecny harmonogram realizacji projektu przewiduje rozpoczęcie prac w połowie sierpnia br., z kolei przekazanie gotowych mieszkań nabywcom nastąpi z końcem października 2019 r.

Murapol sfinalizował zakup gruntu pod inwestycję w Gdańsku i rozpoczął sprzedaż
bEKvrWDF

"Komercjalizację inwestycji Murapol Nowa Jabłoniowa, podobnie jak ostatnio zaoferowanego projektu Murapol Zielone Bulwary we Wrocławiu, rozpoczynamy w momencie zakupu gruntu. Jest to zgodne z naszym modelem biznesowym, który pozwala nam przygotować pełną dokumentacje projektową i marketingową oraz przeprocedować ogół formalności związanych z projektem zaplanowanym na zakontraktowanym gruncie, a w momencie jego zakupu, uruchomić sprzedaż mieszkań i monetyzować proporcjonalnie do etapu realizacji inwestycji" - powiedział prezes Nikodem Iskra, cytowany w komunikacie.

Projekt Murapol Nowa Jabłoniowa obejmuje lokale o najpopularniejszych metrażach i układach, od 23-metrowych kawalerek po mieszkania 4- pokojowe o powierzchni sięgającej 56 m2. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia projektowa, należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol, podano także.

"Trójmiejski rynek mieszkaniowy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w kraju. Wyrazem tego jest zarówno wielkość zgłaszanego zapotrzebowania na mieszkania, jak i odpowiadająca na nie liczba realizowanych inwestycji. Region ten przyciąga nie tylko osoby planujące zamieszkać tu na stałe, ze względu na sprzyjające warunki do życia oraz atrakcyjny rynek pracy, ale także inwestorów lokujących środki w nieruchomości na wynajem długoterminowy lub wakacyjny. Nasze doświadczenia w realizacji projektów w Gdańsku oraz w Gdyni potwierdzają trendy rynkowe" - dodał Iskra.

bEKvrWDH

Dotychczas w Gdańsku Grupa Murapol zrealizowała trzyetapową inwestycję Orle Gniazdo oraz pięcioetapowe Osiedle Vivaldiego, w których zamieszkało blisko 2,5 tys. osób. Ponadto niebawem, w będącym w fazie ukończenia projekcie Murapol Nowa Morena, zostanie przekazanych mieszkańcom 158 lokali. Grupa buduje także inwestycję Murapol Nadmorskie Tarasy przy ul. Śmidowicza w Gdyni, obejmującą 81 mieszkań, która została już w całości skomercjalizowana oraz przygotowuje kolejne jej etapy, w ramach których powstaną 634 lokale o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 25,4 tys. m2, wymieniono w materiale.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

bEKvrWEi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)