Notowania

telforceone
12-10-2016 (17:41)

Producent telefonów myPhone wycofa akcje z warszawskiej giełdy

Spółka podała prawdopodobny termin opuszczenia GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. producenta)

TelforceOne nie wyklucza wycofania akcji z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie do końca roku, poinformował wiceprezes Wiesław Żywicki. TelForceOne przygotowuje złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o dematerializację akcji.

- Zarząd liczy na to, że ogłoszone przez spółkę Kaps drugie wezwanie do sprzedaży akcji po cenie wyższej od bieżącego kursu akcji, doprowadzi już do ustabilizowania akcjonariatu spółki. Wycofanie akcji z GPW nie jest wykluczone do końca roku - powiedział Żywicki na spotkaniu z dziennikarzami.

Kaps i Sebastian Sawicki ogłosili wezwanie do sprzedaży 13,93 procent akcji spółki po cenie 3,1 zł za akcję.

Akcjonariusze zdecydowali o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu oraz wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym przez GPW. TelForceOne dopełniła już wszelkich formalności niezbędnych do złożenia wniosku do KNF o dematerializację akcji i wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym. Uchwała nie została zaskarżona.

W związku z brakiem przeszkód formalnych do udzielenia przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na przywróceniu wszystkim akcjom TelForceOne formy dokumentu, spółka zamierza kontynuować proces delistingu.

Już za blisko dwa tygodnie tj. 27 października 2016 roku, rozpocznie się przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji spółki TelForceOne, które potrwa do 10 listopada 2016 roku.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią głównego akcjonariusza i prezesa zarządu TFO Sebastiana Sawickiego, prowadzone działania mają na celu wzrost konkurencyjności i dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Konsekwencją tych planów jest także przeznaczenie kapitału docelowego spółki w wysokości 3,3 mln zł. na rozwój. W tym celu rozważane jest przygotowanie oferty subskrypcji prywatnej nowych akcji, po cenie emisyjnej 1,50 zł, podała spółka.

Zarząd dokona emisji akcji z kapitału docelowego po uzyskaniu zgody rady nadzorczej spółki na wyłączenie prawa poboru nowych akcji przez jej dotychczasowych akcjonariuszy. - To na razie zamysły planów, które musi zaakceptować rada nadzorcza TelForceOne - podsumował Żywicki.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Posiada sieć partnerów w Polsce i Europie oraz nowoczesne centrum dystrybucyjno-logistyczne.

Tagi: telforceone, tfo, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2016

KiepskyxNie producent tylko dystrybutor.

12-10-2016

TOMASZ GAJDACzemu nie ma telefonów tej marki W Plusie ???

13-10-2016

zzzTzn chiński producent

Rozwiń komentarze (5)

Wybrane dla Ciebie