Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Netflix ma już 104 mln użytkowników na całym świecie. Wzrost powyżej oczekiwań

4
Podziel się:

W drugim kwartale firma osiągnęła 2,8 mld dol. przychodów, co oznacza wzrost o niemal jedną trzecią w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

Netflix ma już 104 mln użytkowników na całym świecie. Wzrost powyżej oczekiwań
(Alan Levine/Flickr (CC BY 2.0))

Notowania giełdowe Netflixa poszybowały w górę o ponad 10 proc. po tym, jak firma ogłosiła, że ma już 104 miliony użytkowników na całym świecie. Według szefa amerykańskiej firmy jest to "premia za doskonałą ofertę".

Jak pisze BBC, liczba użytkowników okazała się wyższa od oczekiwań. Tylko w drugim kwartale usługi zasubskrybowało przeszło 5 milionów osób, głównie spoza USA. Już połowa użytkowników Netflixa pochodzi spoza Stanów.

Firma przekonuje, że tak szybki wzrost to znak, że inwestycja w nowe programy i filmy się zwraca. Netflix jest producentem hitów, takich jak serial "House of Cards. - To premia za doskonałą ofertę - mówi prezes firmy Reed Hastings.

Szefowie Netflixa uważają, że tworzenie nowych treści jest nieodzowne dla skutecznej rywalizacji z konkurentami z branży wideo online, takimi jak Amazon czy YouTube, a także z tradycyjną telewizją.

Wideo: Netflix kręci swój pierwszy turecki serial:

Jak jednak piszą w liście do akcjonariuszy, fakt, że każdy z dużych serwisów streamingowych ma własne treści, sprawia, że ich oferty nie stanowią dla siebie konkurencji, lecz się dopełniają.

"Przejście z linearnej telewizji do wideo na żądanie następuje na tak dużą skalę, a przy tym jest tyle wolnego czasu, że wiele serwisów telewizji przez internet osiągnie sukces" - przekonują.

W drugim kwartale firma osiągnęła 2,8 mld dol. przychodów, co oznacza wzrost o niemal jedną trzecią w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku. Netflix spodziewa się, że przychody w trzecim kwartale przekroczą 3 mld dol.

Kwartalny zysk spółki wyniósł 65,6 mln dol., co z kolei oznacza wzrost o 60 proc. w ciągu roku.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
NETFLIX !!!
5 lata temu
NETFLIX !!!!!!
Polak
5 lata temu
Nie oglądam TV odkąd mam Netflixa i wam Polecam zrobić TO samo nie oglądajcie nai TVN ani Polsatu ani TVP - wiedźcie bezstresowe życie
Mój nick
5 lata temu
A może to będzie dobry sposób na abonament dla TVPis? Wiadomości w VOD (video na żądanie)! Wystarczy szybki inyerbet. Nie potrzeba kablówki więc nie będzie abonamentu. Są filmy i wiadomości na żądanie. Newsy przez email lub aplikację w telefonie...
ace
5 lata temu
Dla mnie to jest przyszłość. Za 50zł miesięcznie, bez reklam, wiadomości, polityki. Tylko wyselekcjonowana papka rozrywki.