Notowania

net
11.12.2014 17:50

Netia tnie koszty. Zwolnią nawet 400 osób

Spółka łącznie w ciągu roku chce zaoszczędzić 50 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Adam Sawicki, prezes Netia

Netia wprowadza kolejny program oszczędności, który ma przynieść następne 50 mln zł rocznych oszczędności. W przyszłym roku w ramach zwolnień grupowych spółkę ma opuścić 350-400 pracowników.

_ - Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu _ - powiedział prezes Adam Sawicki.

Zwolnienia mają być przeprowadzone od stycznia do marca przyszłego roku. Spółka rozpoczęła rozmowy w tej sprawie z organizacjami związkowymi.

_ Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł _ - powiedział Sawicki.

W Netii zatrudnionych jest obecnie około 1,7 tys. pracowników.

Planowane zwolnienia to część drugiego programu oszczędnościowego Netii, który podobnie jak pierwszy, ogłoszony w sierpniu, ma przynieść 50 mln zł rocznej obniżki kosztów po pełnym wdrożeniu.

_ - Redukcja zatrudnienia będzie odpowiadała za połowę tych oszczędności. Resztę planujemy uzyskać z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie _ - powiedział prezes.

Dodał, że w połowie przyszłego roku Netia zamierza ogłosić kolejną rundę optymalizacji kosztowych. Zastrzegł, że tym razem nie będą się one wiązały ze zwolnieniami.

Tagi: net, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz