Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
17.08.2015 15:48

Neuca inwestuje w badania kliniczne. A to nie koniec

Spółka przejęła właśnie ponad 60 procent akcji firmy działającej w branży badań klinicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Piotr Sucharski, prezes spółki Neuca

Neuca Med - spółka zależna Neuki - nabyła 64,3 procent akcji spółki Bioscience, zajmującej się badaniami klinicznymi - podała Neuca.

"Powyższa transakcja pozwoli wzmocnić kompetencje grupy w zakresie badań klinicznych oraz przyczyni się do rozwoju całego obszaru segmentu opieki zdrowotnej działającego w ramach Neuca S.A." - czytamy w informacji spółki.

Podpisana umowa przejęcia przewiduje możliwość zwiększenia zaangażowania Neuca Med w Bioscience do 70 procent.

Bioscience działa na polskim rynku od 2006 r. Funkcjonuje w obszarze planowania oraz realizacji badań klinicznych nad nowymi lekami i wyrobami medycznymi, obsługi projektów badań obserwacyjnych, outscourcingu pracowników w branży badań klinicznych oraz prowadzi ośrodek realizujący badania kliniczne.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2014 r. wyniósł 30,1 procent. W rozmowie z money.pl pod koniec ubiegłego roku prezes spółki Neuca, Piotr Sucharski, zapowiadał, czym zamierza zainteresować się spółka.

- Chcemy zaangażować się w rozwój technologii telemedycznej. Te systemy zarówno w Polsce jak i na świecie są we wstępnej fazie rozwoju. W naszym kraju jest wielu świetnych programistów, cybernetyków, inżynierów i bardzo dobra kadra medyczna. Nie przesadzę mówiąc, że jesteśmy w stanie być liderem tej technologii na świecie - zadeklarował Piotr Sucharski.

W całym 2014 roku grupa zarobiła 93,4 mln zł, a po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych zysk netto wyniósł 86,3 mln zł. Rok wcześniej było to nieco ponad 85 mln zł. Przychody przekroczyły 6,5 mld zł. Grupa planuje osiągnąć w 2015 roku zysk netto w wysokości 100 mln zł (po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych). Prognoza oparta jest na założeniu wzrostu rynku hurtu aptecznego o 4 procent rok do roku.

Kurs akcji spółki Neuca od początku roku

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz