Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Newag sprzedał dział badań i rozwoju do spółki zależnej

0
Podziel się:

Kwota umowy to 67,7 mln zł.

Newag sprzedał dział badań i rozwoju do spółki zależnej
(wikipedia/Anthostav/CC BY-SA 4.0)

Producent taboru kolejowego, spółka Newag sprzedała zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci Działu Badań i Rozwoju. Wartość umowy to 67,7 mln zł.

W informacji przekazanej inwestorom spółka wyjaśnia, że sprzedaż na rzecz Newag IP Management to element reorganizacji całej grupy.

"Spółka wyjaśnia, iż w październiku 2014 roku miała miejsce reorganizacja grupy kapitałowej Newag, której celem była optymalizacja procesów zarządzania prawami własności intelektualnej. [...] Reorganizacja skutkowała powierzeniem zarządzania prawami własności intelektualnej Newag S.A. spółce zależnej - Newag IP Management sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, której wyłącznym udziałowcem jest Newag. Uzasadnieniem dla takiego działania jest ciągle rosnące znaczenie praw własności intelektualnej przy prowadzeniu działalności polegającej na produkcji, naprawach i modernizacji taboru szynowego o znacznym zaawansowaniu technologicznym" - podaje spółka.

Aktualnie zrealizowano kolejny etap rozwoju działalności Newag IP i budowy Centrum Badań i Rozwoju w Grupie Newag.

Kurs akcji spółki Newag w ostatnich trzech miesiącach

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

oprac. Łukasz Pałka

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)