Notowania

sesja na wall street
29.03.2016 06:34

Niewielkie wahania indeksów na Wall Street. Rynek czeka na wypowiedź szefowej Fed

We wtorek głos zabierze prezes Fed Janet Yellen. Inwestorzy czekają na sygnał, kiedy Fed może ponownie podnieść stopy procentowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przebiegała pod znakiem niewielkich wahań głównych indeksów. Inwestorzy patrzą na rynek ropy naftowej oraz czekają na publikację danych makro i wypowiedzi przedstawicieli Fed w tym tygodniu. Amerykański parkiet był jednym z nielicznych, na którym handlowano akcjami wczoraj.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,11 proc. do 17 535,39 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,14 proc. do 4766,79 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,05 proc. do 2037,05 pkt.

We wtorek głos zabierze prezes Fed Janet Yellen. Inwestorzy czekają na sygnał, kiedy Fed może ponownie podnieść stopy procentowe.

Zobacz, jak wyglądała poniedziałkowa sesja na Wall Street

Prezes Fed z San Francisco John Williams powiedział w poniedziałek, że amerykańska gospodarka radzi sobie całkiem dobrze, ale sytuacja globalna powstrzymuje Fed przed powrotem do znormalizowanych stóp procentowych.

Inni członkowie Fed w ostatnim czasie sugerowali, że najbliższa podwyżka stóp procentowych jest możliwa już w następnym miesiącu. - Myślę, że jesteśmy w stanie oczekiwania. Dużym wydarzeniem w tym tygodniu powinien być raport o zatrudnieniu - uważa Tom Cassidy, główny specjalista od inwestycji w Univest Wealth Management.

Z poniedziałkowych danych makro wynika, że wydatki konsumentów w USA w lutym wzrosły o 0,1 proc., podczas gdy dane za styczeń zostały zrewidowane do wzrostu o 0,1 proc. wobec wcześniej podawanego wzrostu o 0,5 proc. Dochody osobiste Amerykanów w lutym zwiększyły się o 0,2 proc.

Z wyłączeniem żywności i energii, ceny wzrosły w lutym w USA o 0,1 proc., wobec wzrostu o 0,3 proc. w styczniu. Przez ostatnie 12 miesięcy do lutego 2016 roku inflacja bazowa w USA rośnie o 1,7 proc.

Analitycy Barclays obniżyli swoją prognozę wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale do 0,9 proc., a Goldman Sachs zmniejszył swoje oczekiwania do 1,7 proc. Produkt Krajowy Brutto USA w czwartym kwartale 2015 roku wzrósł o 1,4 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Ceny ropy naftowej odrobiły większość strat z początku poniedziałkowej sesji.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz