Notowania

sesja na wall street
10.03.2016 06:37

Niewielkie zmiany indeksów na Wall Street. Rynek czeka na ważne dane z Europy

W czwartek EBC prawdopodobnie poluzuje politykę monetarną. Na rynku utrzymują się jednak obawy, że skala dodatkowej stymulacji może okazać się rozczarowująca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Środowa sesja na giełdach nowojorskich zakończyła się niewielkimi wzrostami w oczekiwaniu na decyzję EBC, która może obejmować zwiększenie stymulacji monetarnej. Wycenie indeksów giełdowych pomagały rosnące ceny ropy naftowej.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zyskał 0,21 proc. i wyniósł 17 000,36 pkt., S&P 500 wzrósł o 0,51 proc. i wyniósł 1989,26 pkt.,a Nasdaq Composite zwyżkował o 0,55 proc. do 4674,38 pkt.

Wśród spółek zyskiwały przede wszystkim koncerny paliwowe, którym pomagają rosnące ceny ropy naftowej. Tracił natomiast sektor biotechnologiczny.

W oczekiwaniu na posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przez większą część sesji osłabiało się euro w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD odbił jednak po południu w okolice 1,1 proc.

Zobacz, jak wyglądała środowa sesja na Wall Street

W czwartek EBC prawdopodobnie poluzuje politykę monetarną. Na rynku utrzymują się jednak obawy, że skala dodatkowej stymulacji może okazać się rozczarowująca, podobnie jak to było w grudniu, kiedy poprzednia decyzja EBC o modyfikacji stymulacji przełożyła się na czteroprocentowe umocnienie się euro w stosunku do dolara.

Ceny Brent ponownie przekroczyły poziom 40 dolarów za baryłkę, a notowaniom pomagają doniesienia o możliwości spotkania przedstawicieli producentów surowca. Reprezentanci państw zrzeszonych w OPEC, jak również producenci nie należący do tej organizacji, planują spotkanie w Moskwie 20 marca. Będzie na nim dyskutowany plan zamrożenia poziomów wydobycia - podała agencja informacyjna Al-Sabah powołując się na irackie źródła. Ministerstwo Energii Rosji oświadczyło jednak, że ani data, ani miejsce spotkania nie zostały jeszcze ustalone.

Zapasy ropy naftowej w USA zgodnie z oczekiwaniami wzrosły w ubiegłym tygodniu o 3,88 mln baryłek do 521,86 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 4,52 mln baryłek do 250,46 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 1,12 mln baryłek do 162,48 mln baryłek.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz