Notowania

stopy procentowe w usa
26.08.2016 06:31

Niewielkie zmiany na Wall Street. Rynek czeka na wystąpienie szefowej Fed

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Nasdaq zanotował dwie spadkowe sesje z rzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła nieduże spadki najważniejszych indeksów w oczekiwaniu na piątkowe wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, w którym może ona zasygnalizować plany banku dotyczące stóp procentowych.

Dow Jones Industrial na koniec czwartkowej sesji stracił 0,18 proc. i wyniósł 18 448,41 pkt., S&P 500 spadł o 0,14 proc. i wyniósł 2 172,47 pkt., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 0,11 proc. do 5 212,20 pkt.

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Nasdaq zanotował dwie spadkowe sesje z rzędu. Ze spółek wchodzących skład indeksu Dow Jones największy negatywny wpływ na jego notowania miał Apple.

Zobacz, jak wyglądała czwartkowa sesja na Wall Street

Dwa ostatnie miesiące na amerykańskiej giełdzie były bardzo udane. Od lokalnego dołka z końca czerwca indeks S&P 500 zyskał blisko 10 proc., co pozwoliło mu na kilkakrotne ustanowienie nowych historycznych rekordów wysokości. Po raz ostatni wskaźnik ten był na historycznym maksimum w ubiegłym tygodniu.

Na ostatnich sesjach wzrosty w USA wytraciły jednak tempo, a przyczyniło się do tego między innymi kilka jastrzębich wypowiedzi amerykańskich bankierów centralnych. Gotowość do podwyżek stóp procentowych w USA w najbliższym czasie wyrazili między innymi wiceprezesi Rezerwy Federalnej Stanley Fisher oraz William Dudely. W czwartek na możliwość podwyżek stóp procentowych wskazała również prezes oddziału Rezerwy Federalnej z Kansas City Esther George.

W kwestii przyszłości stóp procentowych najważniejsze będą jednak słowa prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen. Będzie ona miała szansę zaprezentować swoje stanowisko już w piątek, kiedy wystąpi w trakcie dorocznego sympozjum dla bankierów centralnych z całego świata organizowanego przez amerykański bank centralny w Jackson Hole.

Tagi: stopy procentowe w usa, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz