Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niższa dywidenda z PGE? Ministerstwo nie widzi zagrożeń

0
Podziel się

Ministerstwo nie widzi zagrożeń dla dywidend zapisanych w ustawie budżetowej.

Marek Woszczyk, prezes PGE
Marek Woszczyk, prezes PGE (Reporter)
bCZyElbF

Po propozycji zarządu Polskiej Grupy Energetycznej, dotyczącej wypłaty dywidendy za 2014 rok Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożeń dla tego, co zostało zapisane w ustawie budżetowej, wynika z wypowiedzi wiceministra Wojciecha Kowalczyka.

- Jeżeli chodzi o plan wpłaty dywidend, to nie widzimy zagrożeń dla tego, co zostało zapisane w ustawie budżetowej - powiedział Kowalczyk dziennikarzom. - To spółka giełdowa, walne zgromadzenie się wypowie - podkreślił.

Wczoraj zarząd PGE zarekomendował przeznaczenie na dywidendę dla akcjonariuszy 0,78 zł na jedną akcję, tj. łącznie kwotę 1,458 mld zł. Jak zaznaczono, propozycja jest zgodna z polityką dywidendową PGE.

bCZyElbH

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2014 r. wyniósł 5 453 mln zł wobec 2 121 mln zł zysku rok wcześniej.

W czerwcu 2014 r. akcjonariusze PGE zdecydowali o przeznaczeniu 2.056,74 mln zł z zysku netto za 2013 r., wynoszącego 2.337,56 mln zł, na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 1,10 zł na akcję.

Obecnie Skarb Państwa posiada 58,39 proc. akcji PGE.

Notowania tygodniowe akcji PGE

bCZyElbN

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz 11-proc. w OZE.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bCZyElci
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)