Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa rekomendacja dla GTC. Największy deweloper na GPW doceniony przez analityków

0
Podziel się:

"Doceniamy reorganizację modelu biznesowego GTC i skupienie się wyłącznie na działalności biurowo-handlowej" - napisano w raporcie.

Nowa rekomendacja dla GTC. Największy deweloper na GPW doceniony przez analityków
(GTC, materiały prasowe)

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową akcji GTC do 7,33 zł, utrzymując jednocześnie zalecenie "akumuluj", wynika z raportu datowanego na 2 czerwca. Analitycy docenili przede wszystkim reorganizację modelu biznesowego spółki.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 6,39 zł. Wczoraj na zamknięciu z kolei 6,96 zł.

"Doceniamy reorganizację modelu biznesowego GTC i skupienie się wyłącznie na działalności biurowo-handlowej. Zwracamy uwagę, że po dokonaniu wysokich odpisów w minionych latach i sprzedaży aktywów, które najmocniej obciążały bilans dewelopera (głównie w Rumunii), ryzyko utraty wartości jest mocno ograniczone (poprawie uległo też otoczenie makro, co pozytywnie wpływa na kompresję stóp kapitalizacji). Uważamy również, że prowadzone akwizycje przełożą się na wzrost wartości walorów grupy (GTC unika inwestycji w lokalnych ośrodkach poza Polską), co w połączeniu z planowanym refinansowaniem części zadłużenia powinno umożliwić dalsze zakupy istniejących obiektów" - czytamy w raporcie.

Broker docenia także działania mające na celu obniżenie kosztów SGA i finansowych, co było już widoczne w pierwszym kwartale 2016 roku.

"Czynnikiem wspierającym wyniki grupy będzie zapewne otwarcie Galerii Północnej, która jest planowana na drugą połowę 2017 (dodatkowym czynnikiem wspierającym kurs akcji GTC byłoby szybsze otrzymanie zgody na budowę Galerii Wilanów; w modelu przyjmujemy, że prace ruszą dopiero w 2018 roku). Ponadto, według naszych założeń zanika premia dla wskaźnika cena do wartości księgowej w odniesieniu do innych międzynarodowych deweloperów biurowo-komercyjnych" - czytamy dalej.

Spółka jest notowana na GPW od 2004 roku. Spółka może się pochwalić największym udziałem w portfelu spółek deweloperskich. Jej akcje stanowią niespełna 24 procent udziału w indeksu WIG-DEWEL.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)