Notowania

energetyka
14.10.2015 13:01

Nowa strategia spółki Energa do końca roku

Termin aktualizacji planu coraz bardziej się przeciąga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Energa SA)
Siedziba Energa SA

Rada nadzorcza spółki Energa ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu do spraw strategii rozwoju. Do końca roku ma powstać nowy plan działania spółki na kolejne lata.

"Zgłoszenia kandydatów należy składać do dnia 26 października 2015 roku do godz. 15.00" - podała Energa w ogłoszeniu. Według ostatnich zapowiedzi prezesa Andrzeja Tersy, spółka pracuje nad aktualizacją strategii, której ostateczny kształt ma być znany w czwartym kwartale tego roku.

Termin aktualizacji strategii coraz bardziej się przeciąga. Pierwszy raz nowy prezes mówił o konieczności zmian w maju. Zapowiadał wtedy, że należy spodziewać się ewolucji. Deklarował, że spółka analizuje rozwój segmentu OZE w kontekście zmieniającego się otoczenia. Według niego, najszybciej rozwijać się będzie energetyka wiatrowa.

Rada nadzorcza 6 października delegowała członka rady nadzorczej Waldemara Kamrata do tymczasowego wykonywania czynności członka zarządu odpowiedzialnego za koordynację prac nad strategią rozwoju.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 roku. Akcje spółki od prawie dwóch lat są notowane na GPW.

Notowania akcji Energi

Tagi: energetyka, eng, energa, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz