Notowania

Nowe rekordy na Wall Street. Wyniki spółek nie zawiodły inwestorów

Sprawdź, jaki przebieg miała we wtorek sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła rekord indeksu S&P 500. Do dobrych nastrojów inwestorów przyczyniła się publikacja wyższych od oczekiwań danych kwartalnych spółek.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,47 proc. do 21.613,43 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,29 proc. do 2.477,08 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,02 proc. do 6.412,17 pkt.

Przed rozpoczęciem wtorkowych notowań w USA swoje raporty przedstawiły m. in. DuPont, Caterpillar, GM i McDonald's.

Wycena McDonald's rosła o kilka procent po informacji, że zysk na akcję, przychody i dynamika sprzedaży spółki w drugim kwartale przewyższyły oczekiwania rynku. Zysk McDonald's w drugim kwartale wyniósł 1,70 dol. na akcję wobec konsensusu na poziomie 1,62 dol.

Zobacz także: Masło jest drogie? Zrób je sam

Jednocześnie wyższy od oczekiwań okazał się wzrost sprzedaży spółki w tym okresie - wyniósł on 3,9 proc., podczas gdy rynek zakładał dynamikę 3,2 proc. Przychody sieci fast-food wyniosły 6,05 mld dol., podczas gdy rynek zakładał 5,96 mld dol.

Rósł również kurs DuPont po informacji, że w drugim kwartale spółka wypracowała 1,38 dol. zysku na akcję, o 9 centów powyżej oczekiwań.

Z kolei koncern General Motors Co. zanotował w drugim kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,89 dol. wobec konsensusu na poziomie 1,70 dol. na akcję. Przychody GM w drugim kwartale były niższe o 1,1 proc. r/r. Notowania GM lekko zwyżkowały.

Caterpillar zanotował w drugim kwartale zysk na akcję w wysokości 1,49 centów na akcję, podczas gdy analitycy spodziewali się zysku na poziomie 1,25 dol. na akcję. Wyższe od oczekiwań były również przychody spółki. Walory Caterpillar rosły około 5 proc.

Z kolei po zamknięciu notowań w poniedziałek uwagę zwróciły wyniki Alphabet, właściciela Google. Rynki negatywnie przyjęły informację, że na wyniki wpłynęła kara w wysokości 2,74 mld dol. nałożona przez europejskie organy antymonopolowe. Akcje spółki traciły ponad 3 proc.

W centrum uwagi rynków we wtorek znajdowały się mocne nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców. Obrazujący je indeks Ifo, sporządzany na podstawie 7.000 ankiet, wzrósł w lipcu do 116,0 pkt. wobec 115,2 pkt. w poprzednim miesiącu. Oczekiwano zaś spadku do 114,9 pkt.

W drugiej połowie dnia kilka mocnych danych spłynęło też zza Oceanu. Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w lipcu do 121,1 pkt. z 117,3 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 116,5 pkt.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed wzrósł w lipcu do 14 pkt. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 7 pkt. Miesiąc wcześniej indeks wyniósł 11 pkt. po korekcie, wobec 7 pkt. przed korektą.

Nieco niższe od oczekiwań analityków okazały się odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości. Indeks cen nieruchomości FHFA (Federal Housing Finance Agency), informujący o zmianach średnich cen domów jednorodzinnych w USA, wyniósł w maju 0,4 proc. Analitycy z Wall Street spodziewali się, że indeks wyniesie 0,5 proc.

Z kolei indeks cen domów S&P/CaseShiller, obrazujący ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych, wzrósł w maju o 5,69 proc. r/r i wyniósł 198,97 punktów. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 5,80 proc. r/r.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2017

jwPrzestępcy pisowscy zostaną rozliczeni i będą ukarani

26-07-2017

obiektywnieMordawiecki - sztukmistrz z Wrocławia

26-07-2017

NIKUS1956W CO TY NAS CHŁOPIE PO RAZ KOLEJNY WKRĘCASZ. KSIĘGOWOŚĆ KREATYWNA TO TYLKO W TWOIM WYDANIU. POZYCZKI SIĘ W KOŃCU SKOŃCZĄ BO NIKT NAM NIE BEDZIE CHCIAŁ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)