Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy prezes JSW być może już za tydzień

0
Podziel się:

Rada nadzorcza JSW zakończyła przesłuchania kandydatów.

Nowy prezes JSW być może już za tydzień
(JSW, mat. prasowe)

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyła przesłuchania kandydatów na stanowisko prezesa zarządu i procedurę wyboru będzie kontynuowała 20 kwietnia, podała spółka.

"Rada nadzorcza JSW nie zakończyła w dniu dzisiejszym procedury wyboru nowego prezesa zarządu. Obrady będą kontynuowane 20 kwietnia" - głosi komunikat.

Prezes JSW Jarosław Zagórowski złożył w połowie lutego do rady nadzorczej pismo w sprawie rezygnacji z funkcji. Stało się to po zawieszeniu strajku w kopalniach JSW. Wcześniej zapowiadał odejście z funkcji pod warunkiem, że zostanie podpisane porozumienie zarządu z protestującymi związkami zawodowymi, strona społeczna zgodzi się na sześciodniowy dzień pracy, a w poniedziałek rozpocznie się praca w kopalniach spółki. Liderzy organizacji związkowych wielokrotnie formułowali żądanie zwolnienia prezesa Zagórowskiego, który - ich zdaniem - odpowiada za złą sytuację finansową spółki.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)