Notowania

wlt
12.08.2015 14:12

Nowy prezes Wieltonu deklaruje: Podwoimy produkcję

Za 2,2 miliona euro Wielton kupił trzy włoskie marki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wielton S.A.)
Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

Podwojenie produkcji w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiada w rozmowie z money.pl Mariusz Golec, nowy prezes spółki Wielton. Największy w Polsce producent naczep zrobił właśnie spore zakupy we Włoszech.

Za 2,2 miliona euro Wielton kupił trzy włoskie marki: Merker, Viberti oraz Cardi. Wcześniej należały one do będącej w upadłości, włoskiej spółki Compagnia Italiana Rimorchi. Dodatkowo Wielton wydał 2,4 miliona euro na zakup od Włochów maszyn, w tym m.in. zautomatyzowanych linii spawalniczych.

"Nabywane aktywa odzwierciedlają pełny proces technologiczny, który pozwalał na osiągniecie w zakładzie w Pescarze wolumenu produkcyjnego dochodzącego do 25 tysięcy sztuk pojazdów rocznie" - podaje Wielton.

W rozmowie z money.pl prezes Wieltonu Mariusz Golec zapowiedział, że firma podwoi produkcję w ciągu dwóch lat, z około 8 tysięcy do 16 tysięcy sztuk pojazdów rocznie. Dodał, że zakupione we Włoszech maszyny zostaną przetransportowane do Polski i uruchomione w zakładzie w Wieluniu.

Przejęcie we Włoszech to nie pierwsza transakcja Wieltonu w ostatnich miesiącach. W maju Wielton przejął francuską spółkę Fruehauf, która ma 40 procent francuskiego rynku naczep.

Wielton w pierwszym kwartale 2015 roku miał zysk netto na poziomie 2,85 miliona złotych wobec 2,59 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 138,4 miliona złotych wobec 147,4 miliona złotych rok wcześniej.

Wielton eksportuje swoje produkty do 35 krajów świata, w Europie, Azji i Afryce.

Kurs akcji Wieltonu w ostatnich trzech miesiącach

Tagi: wlt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz