Notowania

kgh
09.11.2016 15:13

KGHM ma nowego wiceprezesa. Akcje spółki mocno w górę

W środę akcje spółki zyskują w ślad za drożejącym miedzią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER)

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź powołała Michała Jezioro na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju. W środę akcje spółki zyskują ponad 4,5 procent w ślad za drożejącym miedzią. Daje to surowcowej firmie pozycję lidera w indeksie WIG20.

"Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że rada nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 9 listopada 2016 roku powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. rozwoju pana Michała Jezioro" - czytamy w komunikacie.

Informacja ta nie wpłynęła na ceny akcji spółki. KGHM drożeje o ponad 4,5 procent ze względu na rosnące ceny miedzi.

Notowania akcji KGHM w środę

Pod koniec października RN KGHM odwołała ze stanowiska prezesa Krzysztofa Skórę i powołała na jego miejsce Radosława Domagalskiego - Łabędzkiego. Spółka podała wówczas też, że Dominik Hunek złożył rezygnację z oddelegowania do czasowego wykonywania czynności członka zarządu - wiceprezesa spółki ds. rozwoju i przystąpił do codziennych prac rady nadzorczej w ramach pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej KGHM Polska Miedź.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 roku.

Tagi: kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2016

podatnikPrzestepcy z po przekręcili równiez wiele milionów w stoczni gdyńskiej NAUA

09-11-2016

analitykCo to jest za firma, która tylko fedruje. To jest żenada. Takie firmy istnieją tylko w krajach tzw Republikach Bananowych. W krajach rozwiniętych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)