Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy zarząd koncernu Tauron wciąż chce rozmawiać o przejęciu kopalni Brzeszcze

0
Podziel się:

To ważna informacja, zważywszy na to, że w czwartek doszło do kadrowego trzęsienia ziemi w Tauronie.

Nowy zarząd koncernu Tauron wciąż chce rozmawiać o przejęciu kopalni Brzeszcze
(Wojsyl/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Zarząd Tauron Polska Energia zadeklarował wolę kontynuowania negocjacji w sprawie nabycia kopalni Brzeszcze - podała spółka.

"Zarząd Tauron Polska Energia S.A., uwzględniając stan zaawansowania prac związanych z realizowanym projektem mającym na celu nabycie oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach od Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., informuje, że w dniu 2 października 2015 r. zadeklarował wolę prowadzenia negocjacji w celu nabycia wyżej wymienionych aktywów" - podaje Tauron.

To ważna informacja, zważywszy na to, że w czwartek doszło do kadrowego trzęsienia ziemi w Tauronie. Rada nadzorcza spółki odwołała prezesa Dariusza Luberę oraz wiceprezesów Aleksandra Grada i Katarzynę Rozenfeld. Pozostali wiceprezesi, Stanisław Tokarski i Zbigniew Zawadzki, zrezygnowali sami w geście solidarności. Nowym prezesem został były wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella, do zarządu weszli też Michał Gramatyka który został wiceprezesem ds. handlowych oraz Henryk Borczyk - nowy wiceprezes ds. korporacji.

W czwartek późnym wieczorem nowy zarząd wysłał do mediów oświadczenie, w którym poinformował, że jednym z jego priorytetów będzie kontynuacja prac związanych z zapewnieniem Grupie Tauron własnego paliwa do produkcji energii. "W tej chwili kopalnie skupione w Grupie zaspokajają około 40 procent jej zapotrzebowania na paliwo, zgodnie z przyjętymi założeniami wskaźnik ten w najbliższych latach ma przekroczyć 50 procent" - czytamy w oświadczeniu.

Jeszcze w środę Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała, że negocjacje z firmą RSG, dotyczące sprzedaży części zakładu górniczego w Brzeszczach zostały bezterminowo zawieszone.

Na początku maja Kompania Węglowa podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18procent powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)