Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NWZ Ronsona zdecydowało o 0,06 zł dywidendy i przeniesieniu siedziby do Polski

0
Podziel się

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ronson Development zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 0,06 zł na akcję, tj. łącznie 9,84 mln zł, podała spółka. Ponadto akcjonariusze zatwierdzili przeniesienie siedziby Ronsona z Holandii do Polski. 

NWZ Ronsona zdecydowało o 0,06 zł dywidendy i przeniesieniu siedziby do Polski
bEhgyHed

"Sytuacja finansowa Ronson Development jest stabilna, dlatego chcemy kontynuować praktykę dzielenia się wypracowanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami. W porównaniu do innych deweloperów, naszą politykę dywidendową wyróżnia to, że zdecydowaliśmy się wprowadzić coroczną dywidendę minimalną w wysokości około 10 mln zł. Przy obecnej liczbie akcji daje to co najmniej 0,06 zł dywidendy na akcję" - powiedział prezes Nir Netzer, cytowany w komunikacie.

Uchwalona przez NWZ dywidenda jest zgodna z rekomendacją zarządu. Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 25 września, a dzień wypłaty - na 4 października br. Dywidenda zostanie wypłacona z rezerwy utworzonej z zysków zatrzymanych. Przy bieżącym kursie spółki (1,15 zł na koniec sesji 13 września), stopa dywidendy wynosi około 5,2%, przypomniano także.

"Przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok dla Ronsona. Cała nasza działalność operacyjna od samego początku koncentruje się na rynku polskim - to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, a akcje naszej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sfinalizowanie procesu migracji pozwoli zmniejszyć biurokrację i ograniczyć koszty administracyjne. Dodatkową korzyścią dla naszych akcjonariuszy będzie m.in. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach. Po przeniesieniu siedziby spółki, będą się one bowiem odbywać w Warszawie, a nie jak dotychczas w Rotterdamie"- powiedział członek zarządu Rami Geris.

bEhgyHef

Wcześniej w ramach procesu migracji spółka została przekształcona w spółkę europejską (societas europaea), a jej nazwa zmieniona z Ronson Europe N.V. na Ronson Development SE.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2017 r. sprzedała 815 lokali.

bEhgyHeG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)