Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Work Service przydzielił obligacje o wartości 20 mln zł. Potrzebuje pieniędzy na zagraniczne przejęcie

Work Service przydzielił obligacje o wartości 20 mln zł. Potrzebuje pieniędzy na zagraniczne przejęcie

Fot. Fotolia

Work Service przydzielił inwestorom obligacje o wartości nominalnej 20 mln zł - podała spółka.

"W wyniku subskrybowania i opłacenia przez inwestorów 20. tys. zaoferowanych obligacji zwykłych na okaziciela serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej 20 mln zł zarząd dokonał przydziału tych obligacji" - czytamy w informacji przekazanej przez Work Service.

Work Service poinformował wcześniej, że wyemituje 60 tys. obligacji o łącznej wartości do 60 mln zł do 31 października, w ramach programu oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych.

Zobacz także: Ścięli Polsce rating i wywołali burzę. Dziś wcale się nie wycofują

Środki z emisji zostaną przeznaczone na wykupienie pozostałych 25 proc. udziałów w kapitale zakładowym węgierskiej spółki Prohuman 2004 Kft. oraz sfinansowanie podstawowej działalności grupy.

Obligacje zostaną wyemitowane do 31 października 2017 roku. Dzień wykupu obligacji ustalono w terminie 15 miesięcy od daty emisji - nie później niż 30 listopada 2018 r.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Kurs akcji Work Service od początku 2017 roku
ISB
Czytaj także
Polecane galerie