Notowania

energetyka
28.06.2017 10:23

Oferta Apatora na 18,1 mln zł najkorzystniejsza w przetargu Taurona

Podziel się
Dodaj komentarz

Oferta Apatora, warta 18,1 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu Taurona Dystrybucji - spółki zależnej Taurona Polskiej Energii - na dostawy liczników energii elektrycznej, podał Apator.

"Zarząd Apator S.A. [...] powziął informację o wyborze oferty Apator S.A. jako najkorzystniejszej w przetargu na dostawy statycznych 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej ogłoszonym przez Tauron Dystrybucja S.A. Wartość oferty wynosi 18,1 mln zł, a realizacja dostaw nastąpi w 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Warunki przetargu przewidują prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zamówienia maksymalnie o kwotę 5,4 mln zł netto z realizacją dostaw w 2019 roku. Potencjalna maksymalna wartość kontraktu wynosi więc 23,5 mln zł.

Zawarcie umowy przewidziane jest po zakończeniu ewentualnych postępowań odwoławczych uczestników przetargu.

"Jednocześnie [...] zarząd Apator S.A. informuje, że zakończyła się procedura odwoławcza do poprzedniego przetargu ogłoszonego przez Tauron Dystrybucja S.A., w wyniku której wybór oferty Apator S.A. jako najkorzystniejszej został utrzymany w mocy" - czytamy dalej.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Skonsolidowane przychody Apatora wyniosły w 2016 r. 870 mln zł.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz