Notowania

energetyka
16.08.2017 13:54

Oferta konsorcjum z Rafako najkorzystniejsza na bloki energ. w Indonezji

Podziel się
Dodaj komentarz

Oferta konsorcjum z udziałem Rafako oraz PT. Rekayasa Industri (lider) została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę dwóch bloków parowych opalanych węglem w Indonezji na wyspie Lombok (2x50 MW, podało Rafako.

"Wartość oferty spółki to 70 290 000 euro (tj. około 295 000 000 zł) netto, co stanowi około 35% wartości oferty Konsorcjum. Termin realizacji 39 miesięcy. Elementem oferty był pakiet finansowania zamawiającego, który został przygotowany w oparciu o podmioty z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Bank Gospodarstwa Krajowego)" - czytamy w komunikacie.

Rafako w składzie konsorcjum rozpocznie rozmowy dotyczące ustalenia zapisów umowy na realizację tej inwestycji nie wcześniej niż po upływie 3 dniowego okresu przeznaczonego na składanie protestów.

"Ze względów na możliwość składania protestów przez innych uczestników przetargu, spółka nie posiada informacji o tym, czy i kiedy zostanie zawarta umowa na realizację ww. inwestycji, przy czym w przypadku zawarcia stosownej umowy spółka poinformuje o tym raportem bieżącym" - wskazano także w komunikacie.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG.

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz