Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Braster sprzeda akcje po 13,5 zł za sztukę. Kurs wyraźnie spada

0
Podziel się:

Spółka z branży medycznej musiała wyraźnie obniżyć proponowaną cenę akcji w ofercie publicznej.

Marcin Halicki, prezes spółki Braster
Marcin Halicki, prezes spółki Braster (Newseria.pl)
bEJYdDQl

Ponad 8 proc. traci po godzinie 13 kurs akcji spółki Braster. Działająca w sektorze medycznym spółka zdecydowała, że sprzeda akcje nowej emisji dużo taniej niż wyniósł wtorkowy kurs zamknięcia.

Braster to producent systemu domowej profilaktyki raka piersi. Jest notowany na giełdzie od 2015 r. Spółka prowadzi obecnie ofertę publiczną, sprzedając inwestorom akcje nowej emisji. W jej ramach zdecydowała się na emisję 3 mln nowych akcji - początkowo cena maksymalna w zapisach była ustalona na 16,50 zł za sztukę. Teraz jednak spółka podała, że ostateczna cena emisyjna wyniesie 13,50 zł, czyli aż 18 proc. mniej.

Warto zwrócić uwagę, że we wtorek na zamknięciu handlu kurs akcji Brastera wyniósł 15,80 zł. Informacje o cenie akcji nowej emisji spowodowały jednak wyraźny spadek kursu. Po godzinie 13 w środę są one przecenione już o ponad 8 proc. w stosunku do wtorkowego zamknięcia.

bEJYdDQn

Kurs akcji Brastera podczas notowań w środę

Przy wskazanej cenie emisyjnej w wysokości 13,50 zł za sztukę, wartość całej oferty może wynieść około 40,5 mln zł. W transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się ostatecznie 76.010 akcji, a w transzy dla instytucji 2.923.990 akcji. Zapisy w drobnych inwestorów były przyjmowane w dniach 10-17 lipca 2017.

Braster zapowiadał wcześniej, że chce pozyskać szacunkowo 54-63 mln zł, a środki mają zostać przeznaczone na globalną ekspansję systemu domowej profilaktyki raka piersi i rozwój działalności w obszarze telemedycyny.

bEJYdDQO
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)