Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aps
06.08.2015 13:39

Oferta publiczna APS Energia: Zapisy ruszają 25 sierpnia

Spółka chce pozyskać z rynku około 7,15 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy detalicznej w ofercie APS Energia rozpocznie się 25 sierpnia, zaś w transzy inwestorów instytucjonalnych deklaracje w procesie budowania księgi popytu będą przyjmowane od 27 sierpnia.

Wpływy z emisji do 1.730.000 akcji oferowanych serii E spółka szacuje na około 7,15 mln zł netto, podała APS Energia.

Zapisy na akcje w transzy dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 25 sierpnia do 1 września, natomiast przyjmowanie deklaracji w procesie budowania księgi popytu nastąpi od 27 sierpnia do 2 września.

Przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy instytucjonalnej zaplanowano na 3-8 września. Przydział akcji oferowanych nastąpi 9 września. Ustalenie i ogłoszenie przedziału cenowego ceny emisyjne w transzy detalicznej nastąpi 24 sierpnia, zaś ostateczna cena emisyjna zostanie podana 2 września.

Przewidywany termin rozpoczęcia notować akcji i PDA na rynku głównym ma nastąpić ok. tygodnia od przydziału akcji oferowanych, zaś przewidywany termin rozpoczęcia notowań akcji na ok. miesiąc od przydziału akcji.

Spółka podała, że jej intencją jest, aby 15 proc. akcji została zaoferowana inwestorom w transzy detalicznej, natomiast około 85 proc. w transzy instytucjonalnej.

Ostateczna liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach zostanie podana do publicznej wiadomości dzień przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów w transzy instytucjonalnej. Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.

Pozyskane środki APS Energia planuje przeznaczyć w całości na budowę kompleksu biurowo-produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym. Po emisji notowania spółki zostaną przeniesione z NewConnect na rynek główny GPW.

- Chcemy się dynamicznie rozwijać i w pełni wykorzystać szanse, jakie stoją przed naszą grupą. Obecnie ze względu na największą liczbę zamówień w historii, nasze moce produkcyjne są niemal w pełni wykorzystywane. Dlatego kluczowym elementem rozwoju jest budowa nowoczesnego kompleksu produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym, co pozwoli nam zwiększyć moce produkcyjne o około 150 proc. - powiedział prezes APS Energia Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Budowa kompleksu w Stanisławowie Pierwszym zostanie sfinansowana częściowo środkami pozyskanymi z emisji akcji, zaś pozostałą część nakładów będą stanowiły m.in. kredyty bankowe, instrumenty dłużne oraz środki wypracowane z bieżącej działalności operacyjnej grupy.

- Według naszych szacunków, całkowite nakłady związane z budową i wyposażeniem kompleksu w Stanisławowie Pierwszym wyniosą 18,1 mln zł. Szacujemy, że w 2015 r. na inwestycję przeznaczone zostanie ok. 11,1 mln zł, w 2016 r. 6,8 mln zł oraz w 2017 r. 0,2 mln zł - dodał Szewczyk.

Prace budowlane kompleksu w Stanisławowie Pierwszym zainicjowano w maju 2015 r. Rozpoczęcie produkcji w nowym obiekcie oraz przeniesienie z dotychczas wynajmowanego obiektu w Zielonce planowane jest na przełomie I i II kw. 2016 r.

Spółka podała, że zamierza kontynuować politykę dywidendy.

- Zamierzamy kontynuować politykę dzielenia się zyskami akcjonariuszami. Zgodnie z założeniami zarządu, rekomendowana kwota dywidendy będzie wynosić od 10 do 30 proc. zysku skonsolidowanego - zapewnił Szewczyk.

Notowania tygodniowe akcji APS Energia

Na początku miesiąca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez APS Energia z siedzibą w Zielonce, w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C1, D, E oraz praw do akcji serii E.

W maju APS Energia informowała, że planuje przejść na rynek główny GPW z NewConnect w trzecim kwartale 2015 r.

APS Energia S.A. jest wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego na rynku polskim. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2013 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: aps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz