Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
14.07.2015 16:34

Oferta publiczna Esotiq & Henderson zakończona sukcesem

Środki z oferty publicznej spółka przeznaczy na rozbudowę sieci salonów FemeStage Eva Minge i Esotiq w Polsce i w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mark Grapengater/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Esotiq & Henderson przejdzie na rynek podstawowy GPW z NewConnect w czwartek 16 lipca, podała spółka. Środki pozyskane z oferty publicznej firma przeznaczy na rozbudowę sieci salonów odzieżowych FemeStage Eva Minge i salonów Esotiq w Polsce i w Niemczech.

"Oferta publiczna Esotiq & Henderson zakończyła się sukcesem. Spółka oferowała 450 tys. nowych akcji serii F. Wszystkie oferowane walory znalazły nabywców. Duże zainteresowanie inwestorów akcjami gdańskiej spółki odzieżowej w procesie budowy księgi popytu pozwoliło ustalić cenę emisyjną na maksymalnym zakładanym poziomie tj. 38,5 zł" - czytamy w komunikacie.

W transzy inwestorów indywidualnych złożono zapisy na łącznie 201,6 tys. akcji z oferowanej w ramach tej transzy puli 31 tys. Oznacza to, że redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 84,6 proc. Inwestorzy instytucjonalni objęli 419 tys. akcji emitenta.

Notowania tygodniowe akcji Esotiq & Henderson

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz