Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
14.10.2015 16:02

Oferta publiczna Wittchen. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny

Firma prezentuje bardzo dobre wyniki finansowe. Promocje w Lidlu w tym pomogły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wittchen, mat. prasowe)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Wittchen, sporządzony w związku z planowaną ofertą publiczną akcji oraz zamiarem wprowadzenia akcji do obrotu na GPW. Firma prezentuje bardzo dobre wyniki finansowe. Promocje w Lidlu w tym pomogły.

"Planowana oferta publiczna będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane po opublikowaniu prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Grupa Wittchen podała, że zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostateczną decyzję uzależnia od warunków rynkowych.

W 2014 r. przychody ze sprzedaży grupy Wittchen sięgnęły 130,5 mln zł, co oznacza wzrost o 50 proc. rok do roku, zaś zysk netto wyniósł 27,7 mln zł, czyli o 92 proc. więcej niż w 2013 r.

Zyskowność firmy poprawiła współpraca z siecią dyskontów Lidl. Od trzech lat Wittchen w sklepach pojawiają się każdego października promocje wyrobów pod ekskluzywną marką. Za pierwszym razem dostępne były tylko skórzane akcesoria, ale już rok później Lidl zaoferował klientkom torebki. Chętnych za każdym razem było więcej niż torebek.

Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Pod względem kanałów sprzedaży, Wittchen oprócz własnych salonów detalicznych (obecnie 54 sklepy Wittchen oraz 11 sklepów V Vip Collection), oferuje produkty także poprzez dynamicznie rozwijający się sklep internetowy oraz prowadzi sprzedaż do firm.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz