Notowania

opn
29.12.2015 10:15

Oponeo.pl rozpocznie sprzedaż w Nevadzie i Oregonie

Oponeo.pl chce rozpocząć sprzedaż w dwóch kolejnych stanach USA - Nevadzie i Oregonie w 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pro-test.pl)

Oponeo.pl chce rozpocząć sprzedaż w dwóch kolejnych stanach USA - Nevadzie i Oregonie w 2016 r., poinformował ISBnews prezes Dariusz Topolewski. Spółka chce utrzymać dwucyfrową dynamikę sprzedaży za granicą w nadchodzącym roku.

- W 2015 udało nam się zakończyć wszystkie procesy organizacyjne, przygotowujące spółkę do działalności operacyjnej w USA. We wrześniu rozpoczęliśmy sprzedaż w stanie Kalifornia, a w planach na 2016 jest poszerzenie rynku zbytu o kolejne dwa stany: Nevada i Oregon - powiedział Topolewski.

W ubiegłym miesiącu firma podpisała list intencyjny w sprawie zamiaru utworzenia nowej spółki z wiodącym podmiotem w nowej dla Oponeo.pl branży e-commerce.

- Jeśli warunki listu intencyjnego tj. przeprowadzenie due diligence potwierdzą wartość aktywów oraz pozycję rynkową partnera rozmów i zostanie dokonana wycena wkładu niepieniężnego, projekt zostanie zrealizowany w I kwartale 2016 roku - wskazał prezes firmy.

- Rok 2015 jeszcze się nie zamknął, ale zdecydowanie możemy zaliczyć go do udanych w historii Oponeo. Utrzymaliśmy wysoki poziom dynamiki sprzedaży i zamówień. Na rynku zagranicznym uzyskaliśmy ok. 50 proc. wzrost zamówień. W przyszłym roku chcielibyśmy, oprócz uruchomienia sprzedaży na nowych rynkach, wzmacniać naszą pozycję, na rynkach na których już funkcjonujemy z efektem ok. 30 proc. wzrostu sprzedaży - zaznaczył Topolewski.

Dodał że również na rynku polskim, szczególnie w okresie jesiennym, Oponeo uzyskało bardzo ładne wzrosty sprzedaży, pomimo niewystąpienia typowych zimowych warunków pogodowych.

- W 2016 roku chcielibyśmy utrzymać podobny poziom marż jak w 2015 roku. Ponadto, w związku z ciągłym rozrostem firmy, planujemy w nowym roku rozbudowę powierzchni magazynowych - podsumował prezes Oponeo.pl.

Notowania roczne akcji Oponeo.pl

Oponeo.PL S.A. sprzedaje opony i felgi od 2001 roku. Była jednym z pierwszych sklepów internetowych w Polsce z oponami. Prowadzi także serwisy Opony.com.pl, Felgi.pl oraz Elektroda.pl. Oponeo.PL jest notowana na GPW od 2007 r.

Tagi: opn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz