Notowania

handel detaliczny
30.11.2017 15:02

Oponeo.pl zamierza kupić 44,13% akcji spółki odzieżowej VCO

Oponeo zamierza kupić 44,13% akcji spółki VCO, która zajmuje się sprzedażą odzieży pod marką Volcano, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

VCO ma prawo do używania znaku Volcano w większości krajów europejskich jak również w Kanadzie i USA. Sprzedaż hurtowa stanowi 65% sprzedaży ogółem z czego 19% przypada na eksport. Udział kanału detalicznego w przychodzie wynosi 35%, a sprzedaż jest realizowana przez sieć sklepów własnych zlokalizowanych w największych centrach outletowych w Polsce, podano także.

Ewentualna transakcja jest motywowana chęcią zdywersyfikowania ryzyka branżowego grupy Oponeo.pl oraz uzyskania wartości dodanej związanej ze stworzeniem i rozwojem kanału e-commerce w nabywanej spółce przy w wykorzystaniu posiadanych doświadczeń i know-how, wyjaśniono w komunikacie.

Oponeo.pl S.A. od 2007 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz