Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orange chwali się nową technologią. Użytkownicy odczują zmianę

10
Podziel się

Jakość głosu podczas połączenia VoLTE jest porównywalna do rozmowy między dwiema osobami będącymi w bezpośrednim kontakcie.

Orange chwali się nową technologią. Użytkownicy odczują zmianę
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)
bEitcovF

Orange Polska uruchomił komercyjnie usługę Voice over LTE, bazującą na najnowszej technologii transmisji głosu w cyfrowych sieciach komórkowych. Dzięki temu rozwiązaniu jakość głosu podczas połączenia jest porównywalna do rozmowy między dwiema osobami będącymi w bezpośrednim kontakcie.

- Jako pierwsi w Polsce udostępniamy naszym klientom połączenia w standardzie Voice over LTE. Dla użytkownika oznacza to niemal natychmiastowe zestawienie połączenia, dużo czystszy dźwięk w trakcie rozmowy i możliwość korzystania z internetu w telefonie z niezmienną prędkością LTE w trakcie rozmowy telefonicznej - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

- Inwestujemy w naszą sieć i badania. VoLTE to przyszłościowa technologia, która w najbliższych latach będzie wykorzystywana coraz szerzej - dodał.

bEitcovH

VoLTE działa w oparciu o najnowsze technologie takie jak sieć pakietowa LTE i IMS (IP Multimedia Subsystem). Zastosowanie protokołu IP na całej ścieżce między telefonem komórkowym i siecią daje nowe możliwości świadczenia usług o najwyższej jakości.

"Dzięki wykorzystaniu jeszcze lepszych kodeków szerokopasmowych, jakość głosu podczas połączenia VoLTE jest wyższa niż w technologii HD Voice i porównywalna do rozmowy między dwiema osobami będącymi w bezpośrednim kontakcie. Istotną różnicą, którą zauważą klienci, jest też czas oczekiwania na nawiązanie połączenia, który wynosi około 2 sekundy, czyli nawet czterokrotnie krócej niż w przypadku połączeń w sieciach starszych generacji. Korzystanie z technologii LTE w czasie połączeń głosowych nie ogranicza też dostępu do internetu. Dzięki VoLTE można w tym samym czasie prowadzić rozmowę i surfować w internecie - pobierać i wysyłać dane bez wpływu na szybkość ich transmisji" - czytamy w komunikacie.

Aby korzystać z VoLTE wystarczy mieć telefon komórkowy zdolny do korzystania z tej technologii i znajdować się w zasięgu sieci 4G LTE Orange. Wyjście poza zasięg 4G LTE nie powoduje jednak przerwania połączenia. Jest ono kontynuowane w innych technologiach dostępnych na danym obszarze. Połączenia głosowe wykonane w technologii VoLTE są rozliczane tak jak normalne połączenie głosowe zgodnie z posiadanym planem taryfowym, podał także operator.

Z nowej usługi jako pierwsi mogą korzystać posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz S7 Edge. Lista telefonów VoLTE w sieci Orange będzie się stale rozszerzać.

bEitcovN

"Orange Polska intensywnie rozbudowuje zasięg technologii 4G LTE, która umożliwia korzystanie z połączeń o najwyższych światowych parametrach. Już teraz może z niej korzystać ponad 96 procent Polaków, a do końca tego roku odsetek ten wzrośnie do 98 procent" - podano w informacji.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

bEitcowi
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
JOLKA
5 lata temu
A może tak ORANGE by poprawiło sygnał bo tak np w miejscowości Dłużek k/ Jedwabna ( Trasa Nidzica Szczytno) nie można się połączyć więc może tak poprawić, zmodernizować . Pozdrawiam
łoli
5 lata temu
tia, a świstak stoi i zawija w sreberka.....
Jarek 59
5 lata temu
Najpierw niech Orange zrealizuje podpisane umowy , które została podpisała 2 lata temu /termin realizacji 14 dni/. Obiecanki niech zostawi naiwnym na póżniej.
bEitcowj
XXXL
5 lata temu
Właśnie czekałem na połączenie z ORANGE - 30 min i moja cierpliwość się skończyła - mają problem z internetem stacjonarnym - atak na całej linii - 8 godz na usunięcie problemu pokazuje jaki poziom ich usług - tylko 4 m-ce i kończę z tą dziadowską firmą :-)
Myślący
5 lata temu
Dopóki oferty będą na 10-20GB miesięcznie korzystania z LTE i będzie to uznawane za lały i uchy ze strony dostawców tych technologii, to dla mnie LTE będzie nic nie znaczącą technologią, której zadaniem jest jedynie wyrywać środki z klientów i państwowych dotacji. Bądźmy poważni, ale 10GB i korzystanie np. z rozmów wideo to rzecz śmieszna.