Notowania

finanse
14.03.2018 13:33

P.o. prezesa BGŻ BNP Paribas: Skonkretyzujemy nasze plany rozwojowe w kwietniu

Warszawa, 14.03.2018 (ISBnews) - Bank BGŻ BNP Paribas skonkretyzuje swoje plany strategiczne do 2020 w kwietniu, poinformował p.o. prezesa Przemysław Gdański. Docelowy poziom ROE ma sięgnąć 10%, zaś wskaźnik koszty do dochodów (C/I) nie przekraczać 50%. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pokazałem strategię radzie nadzorczej wczoraj, bez wniosku o akceptację. Musimy poczekać kilka tygodni. To będzie strategia wzrostowa, chcemy być więksi, dużo bardziej wzrostowi i efektywni" - powiedział Gdański podczas konferencji prasowej.

Bank skonkretyzuje swoje plany rozwojowe w kwietniu, dodał.

"Uważam, że ROE netto na poziomie 10% i wskaźnik C/I poniżej 50% to jest granica przyzwoitości. Do tego musimy dojść w takim, czy innym scenariuszu wzrostowym do 2020" - powiedział także prezes.

"Na pewno patrzymy uważnie na rynek i rozważamy różne możliwości, które by mogły wesprzeć nasze myślenie rozwojowe o Polsce" - powiedział także Gdański, zapytany o możliwe przejęcie aktywów Raiffeisen Bank Polska.

"Nasza pozycja w Polsce - banku nr 6 jest niekompatybilna z pozycją naszego właściciela jeśli chodzi o skalę działania. Na pewno chcemy tę pozycję poprawiać i będziemy rozważali różne scenariusze. Bank o sumie bilansowej powyżej 100 mld zł zaczyna być liczącym się graczem" - wskazał też p.o. prezesa.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz