Notowania

Patriotyzm konsumencki wchodzi na stacje paliw. Będzie więcej polskich produktów

Po polskiej wodzie w PKP, stacje benzynowe wprowadzają polskie soki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKN Orlen/materiały prasowe)

60 proc. produktów sprzedawanych na stacjach państwowego koncernu ma pochodzić od polskich firm. Dziś około co drugi jest produkcji firm z zagranicznym kapitałem.

- Chcemy, by udział polskich produktów w sprzedaży na stacjach Orlenu wzrósł do 60 proc. z ok. 50 porc. obecnie.Rozmawiamy także z naszymi partnerami w Czechach i Niemczech, by także tam coraz mocniej promować polskie produkty" - powiedział Obajtek dziennikarzom.

PKN Orlen ogłosił dziś, że startuje z kampanią PolskieSoki, w ramach której - jak podkreśla koncern - nie tylko odpowiada na oczekiwania konsumentów, ale wspiera też polskich sadowników

- Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia jakie sieć detaliczna PKN Orlen ma dla polskiej gospodarki. Dlatego wspieramy polskich sadowników poprzez zwiększenie dostępności i promocje ich produktów na naszych stacjach. W ciągu roku chcemy zwiększyć sprzedaż polskich soków o 150 proc. - powiedział prezes podczas konferencji prasowej.

Obajtek przypomniał też, że trwa także proces fuzji z Grupą Lotos, który zakończy się w połowie przyszłego roku. Wówczas do obecnie posiadanych ok. 2700 stacji dojdzie kolejnych kilkaset, co dodatkowo wzmocni siłę promocji polskich marek i zasięg akcji.

- Transakcja przejęcia Lotosu przebiega zgodnie z planem, rozmawiamy z KNF i chcemy ją dopiąć w I połowie 2019 r. Dopiero później rozpoczniemy pozostałe procesy związane ze spółkami w Grupie, w tym rebranding, co chcemy zamknąć do końca 2019 r." - wskazał prezes.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2018

AndrzejBardzo dobry pomysł ,dlaczego mamy pić zachodnią chemię jak mamy własne Polskie wspaniałe soki.

31-07-2018

poltylko może te soki nie będą kosztowały 7 pln jak obecnie- średnia to jest konkurencja dla sklepów

31-07-2018

poltylko może te soki nie będą kosztowały 7 pln jak obecnie- średnia to jest konkurencja dla sklepów

Rozwiń komentarze (3)