Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PBG podała znakomite dane. Akcje zyskały prawie 40 procent

0
Podziel się:

Spółka znajduje się w upadłości układowej.

PBG podała znakomite dane. Akcje zyskały prawie 40 procent
(kemalbas/iStockphoto)

PBG w upadłości układowej wykaże zysk na realizacji układu na poziomie 1 054,71 mln zł w sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2016 roku. Ponadto zawarty aneks do umowy wykonawczej z Polskim LNG wpłynie pozytywnie na wynik na kontrakcie kwotą 22,96 mln zł. Rezultatem tych wiadomości był gwałtowny wzrost cen akcji PBG. W czwartek wycena spółki poszybowała w górę o 38,77 procent.

"Na skutek uprawomocnienia się w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowienia sądu upadłościowego z dnia 8 października 2015 roku w przedmiocie zatwierdzenia układu, ujęte zostały skutki redukcji zadłużenia spółki, określone w układzie i porozumieniach dotyczących terminów płatności zawartych z niektórymi wierzycielami układowymi. W efekcie powyższego, spółka w rachunku zysków i strat wykaże zysk na realizacji układu na poziomie 1 054 711 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała również, że wstępnie oszacowała wpływ aneksu zawartego dnia 15 kwietnia 2016 roku z pozostałymi członkami konsorcjum, spółkami Saipem S.p.A., Saipem S.A., Saipem Canada INC (wcześniej Snaprogetti Canada INC), Techint - Compagnia Tecnica lnternazionale S.p.A. oraz EGBP Management sp. z o.o. w upadłości układowej (wcześniej PBG Export) do umowy wykonawczej o współpracy na wynik na kontrakcie realizowanym na zlecenie Polskiego LNG na moment zakończenia realizacji tego kontraktu. Wynik ten zostanie skorygowany o kwotę plus 22,955 mln zł.

Notowania akcji PBG w czwartek

PBG S.A. świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)