Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PFR wstępnie rozmawia z Tauronem nt. finansowania Jaworzna III

0
Podziel się
PFR wstępnie rozmawia z Tauronem nt. finansowania Jaworzna III
bEpRVuHp

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Polski Fundusz Rozwoju (PFR) prowadzi wstępne rozmowy z Tauronem Polską Energią na temat finansowania Elektrowni Jaworzno III, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

"Na temat Opola nie rozmawiamy, natomiast projekt w Jaworznie potencjalnie może być ciekawy. Wstępne rozmowy na ten temat prowadzimy" - powiedział Borys dziennikarzom w w kuluarach Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Dodał, że na tym etapie nie może jeszcze podać więcej szczegółów.

bEpRVuHr

"Jeśli będzie zainteresowanie ze strony Taurona, to może to być jeszcze w tym roku. Ostateczna decyzja zależy też m.in. od rozstrzygnięć nt. rynku mocy" - powiedział Borys.

W październiku ub. roku Tauron Polska Energia poinformował, że chce w I połowie 2017 r. wydzielić do odrębnej spółki Elektrownię Jaworzno III i rozpoczął już rozmowy w sprawie pozyskania inwestora do projektu.

Tauron podał w strategii, że zakłada realizację projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III w nowej formule finansowania zakładającej wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i sprzedaż udziałów partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu niedającego kontroli. Zmiana sposobu finansowania budowy bloku wpłynęłaby na obniżenie wskaźnika dług netto/EBITDA, a tym samym znacząco ograniczyłaby ryzyko przekroczenia granicznego poziomu tego kowenantu (3,5x) zawartego w umowach finansowania, podkreśliła także spółka.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bEpRVuHx

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju, zgodnie z przyjętym przez polski rząd Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, integruje w ramach spójnej strategii i profesjonalnych standardów zarządzania: Agencję Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Centrum strategicznym tworzonej grupy jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. Celem PFR jest zapewnienie sprawnych narzędzi realizacji polityki rozwoju oraz zwiększenie potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski w ramach jednolitej platformy instrumentów rozwojowych dla przedsiębiorców, samorządów i klientów indywidualnych. PFR działa zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi standardami.

bEpRVuHS
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)