Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE analizuje koszty związane z osuwiskiem w KWB Turów

0
Podziel się:
PGE analizuje koszty związane z osuwiskiem w KWB Turów

Polska Grupa Energetyczna (PGE)
nadal pracuje nad oszacowaniem finansowych efektów osuwiska, do którego doszło w Kopalni Węgla Brunatnego Turów (KWB Turów), poinformował prezes Henryk Baranowski.

"Szacunki kosztów jeszcze trwają. Dopóki zespoły nie skończą prac, trudno mówić o konkretnych liczbach. Informację na ten temat przekażemy przy okazji prezentacji wyników IV kwartału" - powiedział Baranowski podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz wskazał, że efekty osuwiska będą rozłożone w czasie.

"Jakiś drobny efekt widać już w tym kwartale. To jest 15,5 mln odpisu - to jest czysty koszt, czysta wartość księgowa tego, co było przysypane" - powiedział Wojtowicz.

"Efekty będą dwojakie - w IV kw. wyniki będą tym obciążone, że część produkcji przeszła do elektrowni o wyższym koszcie, a drugi efekt - który pewnie będzie widać w dłuższym okresie - że trzeba będzie tę maszynę, która uległa zniszczeniu, odbudować" - dodał wiceprezes.

Do osuwiska w KWB Turów doszło w nocy z 26 na 27 września br. Pod koniec października kopalnia wznowiła produkcję pełną mocą.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)