Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE inwestuje miliardy w ograniczanie emisji spalin. Są efekty

0
Podziel się:

Na ukończeniu są inwestycje w Zespole Elektrowni Dolna Odra i Elektrociepłowni Bydgoszcz.

PGE inwestuje miliardy w ograniczanie emisji spalin. Są efekty
(Stefan Maszewski/Reporter)

Polska Grupa Energetyczna zakończyła budowę instalacji odazotowania spalin w Zespole Elektrowni Dolna Odra. Podobną inwestycję kończy w Elektrociepłowni Bydgoszcz. Dostosowywanie do restrykcyjnych norm kosztuje spółkę miliardy złotych.

- Dzięki stałemu podwyższaniu efektywności aktywów i wypełnieniu najwyższych europejskich standardów środowiskowych wzrasta wartość grupy - powiedział prezes PGE Marek Woszczyk, cytowany w komunikacie.

Elektrownie i elektrociepłownie grupy w ostatnich latach ograniczyły już emisje tlenków siarki o 80 proc., tlenków azotu o 40 proc. i emisje pyłów o 97 proc. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową do 2020 roku na modernizację istniejących jednostek wytwórczych grupa wyda łącznie ok.16 mld zł.

Realizowane inwestycje, to część programu modernizacji aktywów PGE. Celem jest wypełnienie restrykcyjnych norm środowiskowych i wydłużenie zdolności wytwórczych bloków energetycznych.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz 11-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 roku.

Notowania akcji PGE od debiutu spółki na GPW

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)