Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE kupi od spółki Ferrum rury za 82 mln złotych

0
Podziel się:

Umowa ramowa została zawarta na okres 24 miesięcy, przy czym maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł.

PGE kupi od spółki Ferrum rury za 82 mln złotych
(Stefan Maszewski/Reporter)

Ferrum Marketing, spółka zależna Ferrum, zawarła umowę ramową dotyczącą realizacji na rzecz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zamówień na dostawy materiałów hutniczych na lata 2016 - 2018. Maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł.

"Przedmiotem umowy ramowej jest ustalenie warunków dotyczących zamówień na dostawy materiałów hutniczych w zakresie części zamówienia obejmujących: blachy ze stali konstrukcyjnych, rury ze stali kwasoodpornych, rury z powłoką izolacyjną, rury stalowe precyzyjne oraz rury zgrzewane, które mogą zostać udzielone w okresie jej obowiązywania. Zawarcie umowy ramowej nie pozbawia przy tym zamawiającego prawa zamawiania dostaw oraz usług od osób trzecich" - czytamy w komunikacie.

Realizacja zamówień na dostawy materiałów hutniczych w ramach umowy ramowej odbywać się będzie w oparciu o umowy wykonawcze. Umowa ramowa została zawarta na okres 24 miesięcy, przy czym maksymalna wartość netto umów wykonawczych zawartych w ramach realizacji umowy ramowej nie przekroczy łącznej kwoty ok. 82 mln zł. Zamawiający jest uprawniony do wydłużenia okresu obowiązywania umowy ramowej do czasu wykorzystania ww. kwoty, lecz nie dłużej niż na okres 12 miesięcy, podano również.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)