Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGE przejmie aktywa EDF 13 XI po spełnieniu się warunków zawieszających

0
Podziel się:
PGE przejmie aktywa EDF 13 XI po spełnieniu się warunków zawieszających

Spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające transakcję sprzedaży aktywów EDF w Polsce na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), poinformowała spółka.

"Spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające transakcji sprzedaży aktywów EDF w Polsce na rzecz spółki. 31 października 2017 r. PGE otrzymało powiadomienie od spółek EDF o nie skorzystaniu z prawa pierwokupu przez dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, prawnego następcy Agencji Nieruchomości Rolnych. Wcześniej, EDF otrzymał już zgody odpowiednich władz rządowych we Francji. PGE otrzymało zgodę na przeprowadzenie transakcji od Ministra Energii oraz uzyskało warunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Wobec spełnienia wszystkich warunków zawieszających termin zamknięcia transakcji na podstawie warunkowej umowy sprzedaży akcji to 13 listopada 2017 r, podano także

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)