Notowania

energetyka
07.03.2018 11:43

PGE przeznaczy ok. 100 mln zł na dostosowanie bloków El. Rybnik do konkluzji BAT

Polska Grupa Energetyczna (PGE) szacuje, że przeznaczy ok. 100 mln zł na dostosowanie Elektrowni Rybnik do konkluzji BAT, poinformował wiceprezes Emil Wojtowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz aktualny plan dla Rybnika to jeden element - uciepłownienie i na to planujemy jakieś 100 mln zł wydać. Drugi element to selektywne dostosowanie do BAT - nie całej elektrowni, tylko tych bloków, które będą z zyskiem pracowały. I tu też w tej chwili mówimy o ok. 100 mln zł" - powiedział Wojtowicz podczas konferencji dla analityków.

Podkreślił, że temat dostosowania do BAT będzie omawiany z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE), więc kwota może jeszcze się zmienić.

PGE podała wcześniej, że szacuje nakłady inwestycyjne na dostosowanie swoich jednostek do wymagań konkluzji BAT na 1,9 mld zł.

W grudniu 2017 r. PGE Energia Ciepła podpisała porozumienie z władzami Rybnika oraz z PGNIG Termika Energetyka Przemysłowa - operatorem sieci ciepłowniczej w Rybniku i Polską Grupą Górniczą (PGG) w sprawie budowy modułu ciepłowniczego w Elektrowni Rybnik. Szacowane nakłady na realizację inwestycji wynoszą ok. 100 mln zł.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz