Notowania

górnictwo
27.07.2016 13:31

PGG pracuje nad przekazaniem części kopalni Ruda do SRK

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Grupa Górnicza (PGG) prowadzi prace nad wydzieleniem części majątku kopalni Ruda Ruch Pokój w celu przekazania go do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), podała grupa.

"Planowane jest przekazanie szybów Otylia i Wanda oraz zakładu przeróbczego. Funkcje szybu Wanda ograniczone zostaną do jazdy ludzi i pompowania wody" - czytamy w komunikacie. Szyb Wanda przestanie służyć do ciągnięcia urobku od 1 stycznia 2017 r.

PGG prowadzi również analizy możliwości zwiększenia wydobycia na Ruchu Pokój ( trzecia ściana) w celu poprawy wyników finansowych. Wydobycie w całości kierowane będzie na Ruch Bielszowice, podano także.

Pod koniec marca br. SRK zawarła z Kompanią Węglową umowę dotycząca nieodpłatnego nabycia KWK "Anna".Celem jest likwidacja kopalni - nie wcześniej niż w połowie 2017 r. SRK przejęła także 1300 pracowników oraz obowiązek wypłaty rent wyrównawczych dla byłych pracowników KWK "Anna". Jednocześnie SRK zawarła z Kompanią Węglową umowę o współpracy, która obowiązywać będzie do połowy 2017 roku.

Głównym przedmiotem działalności Polskiej Grupy Górniczej jest wydobycie i sprzedaż węgla kamiennego energetycznego i koksowego. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz