Notowania

górnictwo
11.05.2017 14:29

PGNiG docelowo chce mieć 100 mln USD rocznych przychodów ze złoża w Pakistanie

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zadowolone z wyników szczelinowania tight gasu w Pakistanie i liczy na docelowe przychody ze złoża w wysokości do 100 mln USD rocznie, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"W Pakistanie w tight gazie mamy znakomite wyniki szczelinowania, działaliśmy tylko w sekcjach pionowych" - powiedział Woźniak podczas panelu na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

W sumie na złożu Kirthar ma być 14 otworów.

"Doliczyliśmy się, że chcemy, żeby na koniec Kirthar generował przychody niemal 100 mln USD rocznie" - powiedział prezes dziennikarzom.

Dodał, że PGNiG zainteresowane jest także sąsiednimi blokami.

W styczniu br. PGNiG otrzymało koncesję wydobywczą na złoże Rehman w Pakistanie, wydaną przez pakistański Directorate General of Petroleum Concessions (DGPC). Koncesja wydobywcza została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Według szacunków PGNiG, po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m3 na dobę.

Koncesja została przyznana na obszar składający się z części dotychczasowej koncesji poszukiwawczej Kirthar, obejmującej złoża Rehman i Rizq, która została przyznana PGNiG w 2005 roku. Na pozostałej części tej koncesji spółka nadal prowadzi prace poszukiwawcze. Udziałowcami w obu koncesjach - poszukiwawczej i wydobywczej - są PGNiG (70%) i Pakistan Petroleum Limited (30%).

Oddział PGNiG w Pakistanie działa od 1997 roku. Wspólnie z Pakistan Petroleum Limited prowadzi prace poszukiwawcze na koncesji Kirthar, gdzie jak dotąd odkryto dwa złoża gazu - Rehman i Rizq. Działalność w Pakistanie to także zagospodarowanie i produkcja z odkrytych złóż oraz budowa i eksploatacja instalacji wydobywczych. PGNiG aktywnie poszukuje tam i analizuje możliwości pozyskania nowych projektów naftowych.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz