Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG i ARP wybrały w konkursie 5 innowacyjnych rozwiązań pod kątem PSG

0
Podziel się:
PGNiG i ARP wybrały w konkursie 5 innowacyjnych rozwiązań pod kątem PSG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
, Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Izba Gospodarcza Gazownictwa (IGG) wybrały zwycięzców trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Dostarczą oni innowacyjne rozwiązania Polskiej Spółce Gazownictwa (PSG), podało PGNiG.

"W trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zaprezentowali swoje projekty, które może wdrożyć Polska Spółka Gazownictwa, największego w regionie operatora sieci gazowej. Spośród nadesłanych propozycji eksperci wyróżnili 5 najciekawszych rozwiązań - od termogeneratora elektrycznego przez system sterowania stacją gazową do oprogramowania monitorującego jakość gazu w sieci dystrybucyjnej w warunkach zatłaczania wodoru" - czytamy w komunikacie.

Jury złożone z przedstawicieli PGNiG, ARP, IGG i PSG do pilotażu i komercyjnego wdrożenia wytypowało równorzędnie trzy projekty: przedpłatowy system online z inteligentnymi licznikami gazu dla indywidualnych użytkowników, system wczesnej detekcji uszkodzeń sieci gazociągowej wykorzystujący czujniki akustyczne oraz system online monitoringu pracy turboekspanderów.

"Trzecie Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów pokazują że w polskich przedsiębiorstwach jest wiele gotowych rozwiązań technologicznych, które czekają na wdrożenie. Duże podmioty, takie jak Polska Spółka Gazownictwa, nie muszą samodzielnie rozwijać swoich badań, aby móc skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań. Szybciej i bardziej opłacalnie jest kupić je i od razu wdrożyć. To znacznie skraca czas wprowadzenia innowacji na rynek i zwiększa szanse firmy na stanie się jeszcze bardziej konkurencyjną" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.

"Każda z trzech edycji przeprowadzonych w tym roku warsztatów zakończyła się satysfakcjonującymi nas rezultatami - wyborem projektów, z których mogą skorzystać nasze spółki. Współpraca dużych firm z naszej branży z mniejszymi partnerami w takiej formule to dobra okazja do wychwycenia z rynku najciekawszych rozwiązań niemal gotowych do wdrożenia" - dodał wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski.

Warsztaty skierowane są do startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Mogły one zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem Platformy Transferu Technologii należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu. Finaliści i zwycięzcy każdej edycji warsztatów mogą skorzystać ze specjalnej oferty ARP promującej ich technologie na platformie. Natomiast PGNiG gwarantuje im realizację projektów w spółkach z grupy kapitałowej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)