Notowania

energetyka
01.09.2016 13:32

PGNiG i PGE się dogadały. Spółki podpisały wielki kontrakt

Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 roku - z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gaz-System)

PGNiG sprzeda za 2 mld złotych gaz do Polskiej Grupy Energetycznej - poinformowała w czwartek gazowa spółka. Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 roku z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku.

"Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, spółki z Grupy PGE, zawarły 30 sierpnia 2016 roku kontrakty indywidualne na sprzedaż paliwa gazowego, których szacunkowa wartość może wynieść 2 mld złotych" - napisano w czwartkowym komunikacie.

Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 roku - z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Gaz ziemny trafi do Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i Elektrociepłowni Rzeszów należących do grupy PGE. Wolumen dostaw może wynieść łącznie ok. 2,2 mld metrów sześciennych. To kolejne kontrakty spółki, zawarte z dużym odbiorcą przemysłowym, w których wprowadzono w pełni rynkowe warunki dostaw.

- PGE to nasz strategiczny klient, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo dostaw. PGNiG to gwarantuje - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes PGNiG SA ds. handlowych Maciej Woźniak. - Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę. Wyróżniamy się wysoką jakością sprzedaży - klienci to doceniają i dlatego coraz częściej wybierają PGNiG - dodał.

Z kolei wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. handlu Bolesław Jankowski dodał, że Grupa PGE, lider na rynku elektroenergetycznym w Polsce "ceni sobie stabilność dostaw surowców produkcyjnych, jaką gwarantują podpisane kontrakty z PGNiG. Wynegocjowane umowy, oparte na konkurencyjnej ofercie, pozwolą zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła na korzystnych warunkach - powiedział Jankowski cytowany w komunikacie.

PGNiG wyjaśniło, że kontrakty indywidualne zostały podpisane w ramach Umowy Ramowej z dnia 8 października 2015 roku. Umożliwia ona zawieranie dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny.

Tagi: energetyka, pge, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2016

czesiek111Do pis: nie dostaniecie stolicy.

02-09-2016

HMpgnig no wielki mi gwarant dostaw gazu jak Gazprom pozwoli.....

01-09-2016

atopolakPgnig to dramat!!! Zarząd składa się z leśnego dziadka Woźniaka oraz nieudacznych działaczy politycznych bez żadnego doświadczenia biznesowego np J, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)