Notowania

górnictwo
06.06.2017 10:46

PGNiG: Nie widać powodów do niepokoju ws. dostaw gazu katarskiego

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 06.06.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie dostrzega powodów do niepokoju w związku z dostawami gazu katarskiego w kontekście kryzysu dyplomatycznego wokół Kataru, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.

"Nie komentuję sytuacji w Katarze" - powiedział Woźniak dziennikarzom w kuluarach II Polsko-Ukraińskiej Konferencji Gazowej.

"Co do dostaw, to nie widzę na razie żadnych wydarzeń, które by nas niepokoiły" - dodał wiceprezes.

PGNiG ma umowę z Qatar Liquefied Gas Company (Qatargas, na podstawie której realizowane są dostawy do terminalu LNG w Świnoujściu.

Kryzys dyplomatyczny na Bliskim Wschodzie spowodowany jest zerwaniem przez kilka krajów w tym m.in. Arabię Saudyjską i Egipt stosunków dyplomatycznych z Katarem, który oskarżają o wspieranie terroryzmu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz