Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
02.10.2015 10:58

PGNiG odwoła się od decyzji UOKiK nakładającej 10 mln zł kary

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczącej nałożenia na spółkę kary w wysokości 10 mln zł, podała firma.

"Spółka nie zgadza się ze stanowiskiem UOKiK. W jej ocenie, decyzja Urzędu zobowiązująca PGNiG do usunięcia z umów z odbiorcami ograniczeń w zmniejszeniu ilości zamawianego gazu została wykonana - biorąc pod uwagę zmiany zachodzące na rynku paliw gazowych oraz nałożone na spółkę zobowiązania związane z realizacją kontraktów długoterminowych" - czytamy w komunikacie.

Termin złożenia odwołania do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów upływa 2 listopada br.

UOKiK podał wczoraj, że nałożył na PGNiG 2,45 mln euro (ponad 10 mln zł) kary za 490 dni zwłoki w wykonaniu niektórych postanowień decyzji zobowiązującej spółkę do zmian w umowach z odbiorcami w części zobowiązującej do usunięcia z umów z odbiorcami ograniczeń w zmniejszaniu ilości zamawianego gazu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz