Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG złożyło pozew o zapłatę 158,6 mln zł kary i odsetek przez konsorcjum PBG

0
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło pozew o zasądzenie solidarne od spółek wchodzących w skład konsorcjum realizującego inwestycję pod nazwą "Budowa PMG Wierzchowice etap 3,5 mld mn3, podetap 1,2 mld mn3" (PMGW), t.j. PBG S.A., Tecnimont S.p.A. i TCM FR S.A. kwoty 158,61 mln zł tytułem kary umownej w kwocie 133,4 mln zł oraz naliczonych od niej odsetek w kwocie 25,21 mln zł, podało PBG.

PGNiG złożyło pozew o zapłatę 158,6 mln zł kary i odsetek przez konsorcjum PBG
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

"Zarówno spółka jak i konsorcjum podtrzymują swoje poprzednie stanowisko co do niezasadności roszczeń PGNiG zgłaszanych w ramach kontraktu PMGW" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu 2014 r. PBG otrzymało od PGNiG oświadczenie o odstąpieniu od umowy o realizację tej inwestycji. W oświadczeniu zamawiający zażądał kary umownej w wysokości 133,4 mln zł, tj. 10 proc. wynagrodzenia brutto należnego wykonawcy. Odpowiedzialność członków konsorcjum jest solidarna. Udział PBG w konsorcjum wynosi 42,38 proc.

Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)