Notowania

górnictwo
15.04.2016 17:55

PGNiG sprzedało więcej gazu i ropy

Spółka zastrzegła, że przedstawione informacje są szacunkowe i mogą różnić się od danych ostatecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w pierwszym kwartale tego roku sprzedało 7,98 mld metrów sześciennych gazu ziemnego wobec 7,69 mld metrów sześciennych w analogicznym okresie ubiegłego roku, podała spółka, zaznaczając, że są to dane szacunkowe.

Wydobycie gazu wyniosło 1,18 mld m3 w pierwszym kwartale. To tyle samo, co rok wcześniej.

Z kolei sprzedaż ropy naftowej w pierwszych trzech miesiącach roku wzrosła do 398 tys. ton wobec 348 tys. ton rok wcześniej. Wydobycie ropy w samym okresie tego roku wyniosło 348 tys. ton.

Import gazu ziemnego wyniósł 2,7 mld m3 wobec 2,57 mld m3 rok wcześniej, w tym z kierunku wschodniego - 2,66 mld m3 (wobec 1,83 mld m3).

"Na dzień 31 marca 2016 roku stan zapasów gazu należącego do PGNiG (obejmujący zapas obowiązkowy będący w gestii Ministerstwa Gospodarki) w podziemnych magazynach gazu wysokometanowego wynosił ok. 0,9 mld m3 gazu. Powyższy stan zapasów nie obejmuje wolumenu gazu ziemnego będącego w gestii Operatora Systemu Przesyłowego Gaz-System SA" - podała również spółka.

PGNiG zastrzegło, że przedstawione informacje są szacunkowe i mogą różnić się od danych ostatecznych, które zostaną przedstawione 9 maja 2016 roku podczas publikacji raportu okresowego.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz