Notowania

energetyka
30.09.2015 17:26

PGNiG Termika rozważy objęcie udziałów w TF Silesia

Podziel się
Dodaj komentarz

PGNiG Termika rozważy przystąpienie do analizy projektu objęcia udziałów w spółce Towarzystwo Finansowe Silesia, podała spółka w oświadczeniu.

"W nawiązaniu do komunikatu Ministerstwa Skarbu Państwa wydanego po dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w sprawie utworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej informujemy, że PGNiG Termika rozważy przystąpienie do analizy projektu objęcia udziałów w spółce Towarzystwo Finansowe Silesia" - czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie spółka podała, że po zakończeniu analizy zadecyduje o ewentualnym uczestnictwie wraz z innymi podmiotami sektora energetycznego w budowaniu Nowej Kompanii Węglowej. "Intencją spółki będzie zapewnienie długoterminowego bezpieczeństwa dostaw paliwa przy zapewnieniu optymalnych warunków ekonomicznych" - podsumowuje spółka w oświadczeniu.

Rada Ministrów zdecydowała dzisiaj o wniesieniu do 100% akcji Kompanii Węglowej do Towarzystwa Finansowego Silesia, Według ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego TF Silesia, które przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej, stanie się podstawą grupy paliwowo-energetycznej. "TF Silesia będzie podstawą silnego koncernu paliwowo-energetycznego. Największa firma energetyczna wyraziła się pozytywnie o tej koncepcji, wyraziła zainteresowanie udziałem" - powiedział Czerwiński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że od innych spółek energetycznych także napływają pozytywne sygnały. Na dziś deklaracje napłynęły od Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), Energi i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

(ISBnews)

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz